Zdravé pamlsky pre psov - na ktorých si váš štvornohý kamarát najviac pochutí?

Dátum pridania: 16.08.2023

Pamlsky pre psov nie sú len odmenou za dobré správanie, ale môžu tiež slúžiť ako výživné doplnky k ich bežnej strave. S nárastom povedomia o výžive a zdraví našich domácich miláčikov sa mnohí majitelia zvierat rozhodli hľadať zdravšie a kvalitnejšie možnosti. Ak patríte medzi nich, tento článok vám predstaví niektoré z najlepších alternatív k bežným pamlskom.

Zlatý retríver čakajúci na pamlsok | zdravé odmeny pre psov - BLOG | luckyanimals.eu

1. Sušené hovädzie žalúdky

Nutričné hodnoty: Sú bohaté na proteíny a obsahujú esenciálne aminokyseliny, ktoré môžu pomôcť pri budovaní a regenerácii svalového tkaniva.

Sú vhodné pre: Psíčkov s citlivým trávením, pretože sú ľahko stráviteľné.

2. Sušené hovädzie pľúca

Nutričné hodnoty: Nízky obsah tuku, prírodný proteín - elastín a kolagén pre udržanie zdravých a vitálnych kĺbov, viacero vitamínov a minerálov, vrátane selénu, fosforu a biotínu.

Sú vhodné pre: Všetky plemená psov, ich chrumkavá textúra môže byť lákavá pre psov, ktorí uprednostňujú ľahšie pamlsky. Ideálne aj pre psíkov bez zubov - sú mäkké

3. Sušený hovädzí hrtan

Nutričné hodnoty: Bohatý na proteíny a obsahuje esenciálne aminokyseliny, ktoré môžu pomôcť pri budovaní a oprave svalového tkaniva. Je zdrojom kolagénu, vápniku a elastínu - látky pre správny vývoj chrupaviek a svalov.

Sú vhodné pre: Psíčkovia s citlivým trávením, pretože sú ľahko stráviteľné. Všetky plemená, obzvlášť menšie a stredne veľké

4. Byvolie parohy

Nutričné hodnoty: Obsahujú množstvo minerálov, vrátane vápnika, fosforu a zinku.

Sú vhodné pre: Sú tvrdé, takže sú vhodnejšie pre plemená so silnejšími čeľustami, ktoré potrebujú na žuvanie niečo tvrdšie.

5. Sušené kože

Nutričné hodnoty: Obsahujú kolagén, ktorý podporuje zdravie kože a srsť vášho psa.

Sú vhodné pre: Tieto pamlsky sú skvelé pre psov, ktorí majú radi dlhšie žuvanie, a zároveň pomáhajú pri čistení zubov. Možno ich kúpiť vo viacerých veľkostiach nakrájaných kúskov, takže sú vhodné pre všetky plemená - menšie, stredne veľké aj veľké. 

6. Sušené hovädzie a bravčové uši

Nutričné hodnoty: Sú bohaté na bielkoviny a obsahujú niektoré esenciálne tuky. Sú zdrojom kolagénu, vápniku, fosforu, elastinu, prírodného proteínu.

Sú vhodné pre: Sú obľúbené kvôli svojej chrumkavej textúre a môžu byť vhodné pre psy, ktorí majú radi rôznorodú textúru v pamlskoch. Sú tuhšie a preto posilňujú čeľuste a žuvacie svaly psíka.

Na čo nezabúdať pri odmeňovaní vášho psíka? 

Vždy, keď zvažujete kúpu nového typu pamlsku pre svojho štvornohého miláčika, je dôležité začať malým množstvom a sledovať, ako naň reaguje. Niektoré pamlsky môžu byť vhodnejšie pre určité, špecifické rasy alebo vekové skupiny psov než pre iné. Bez ohľadu na to, ktorý pamlsok si vyberiete, dbajte na to, aby ste ho psíkovi "servírovali" ako doplnok k hlavnej strave, nie ako jej náhradu.